هنر دوران تاریخی

کشف آثار نادر نبرد مینگ در چین یکی از 10 کشف برتر سال های اخیر

کشف آثار نادر نبرد مینگ

کشف آثار نادر نبرد مینگ

اخیرا باستان شناسان و محققان تاریخ هنر چینی موفق به کشف آثار نادر از نبرد مینگ شدند. این محققان همراه با دیگر آثار یک مهر طلا متعلق به امپراتور را کشف نموده اند که احتمالا توسط یکی از وارثان امپراتور مورد استفاده قرار گرفته است. به نظر می رسد که این مهر و سایر اشیا مربوط به این گنجینه در ارتباط با نبرد مینگ بوده اند. این یافته های ارزشمند در ارتباط با دورانی هستند که چین شاهد آشفتگی بین بازه زمانی سقوط سلسله مینگ (Ming Dynasty) و شکل گیری سلسله چینگ (Qing Dynasty) بوده است. امپراتوری مینگ یکی از دودمان پادشاهی چین بود که پس از سقوط سلسله مغولی یوآن (Yuan Dynasty) در سال ۱۳۶۸ میلادی تاسیس شد. در نهایت این سلسله در سال ۱۶۴۴ با شکل گیری سلسله چینگ از بین رفت.

کشف آثار نادر نبرد مینگ

کاوش در محل نبرد مینگ

کشف آثار نادر از نبرد مینگ در محلی معروف به جیانگکوو چنیان (Jiangkou Chenyin) در امتداد رودخانه جیانگکوو (Jiangkou) که از انشعابات رودخانه مینجینگ (Minjiang) در نزدیکی شهر مایشان (Meishan) رخ داده است. بنا به گفته Xinhua.net کشف آثار نادر از نبرد مینگ یکی از 10 کشف مهم باستان شناسی برتر چین در سال 2017 شناخته شده است. این کاوش ها در بستر رودخانه ای خشک شده در محیطی به وسعت 5000 متر مربع انجام شد.

کاوش در محل نبرد مینگ

کاوش در محل نبرد مینگ

آثار طلایی دوره مینگ چین

پس از این که آثار باستانی موجود در جیانگکوو چنیان به دلیل شستشوی ناشی از بارش ها در معرض دید قرار گرفت، مورد توجه مسئولان چینی واقع شد. به طور کلی محل نبرد صورت گرفته به هنگام سقوط سلسله مینگ (نبرد مینگ) در این بخش از رودخانه  مورد بحث محققان بوده است. از این رو، مقامات محلی برای انجام تحقیقات باستان شناسان، پروژه مهندسی عظیمی جهت خشکانیدن رودخانه در نظر گرفتند تا محققان به توانند به تحقیقات خود رسیدگی نمایند.

سکه دوره مینگ

کشف آثار نادر نبرد مینگ

تلویزیون ملی چین (CGTN) در رابطه با کشف آثار نادر از نبرد مینگ اشاره نموده است که: در طول دو دوره نخست مطالعات در این منطقه، باستان شناسان بیش از 42000 اثر باستانی کشف کرده اند. در آخرین دوره از این کاوش ها  در حدود 10000 اثر دیگر از این کاوش ها شامل سکه های طلا و نقره به دست آمده است.

مهر سلطنتی طلایی

امپراتوری مینگ (Ming dynasty) یکی از دودمان پادشاهی چین بود که پس از سقوط سلسله مغولی یوآن (Yuan dynasty) در سال ۱۳۶۸ میلادی تاسیس شد. در نهایت این سلسله در سال ۱۶۴۴ طی نبرد مینگ و با شکل گیری سلسله چینگ از بین رفت.

 

محصولات ما:

جهت مشاهده محصولات و سفارش طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، دانلود قالب آماده کارت ویزیت، دانلود قالب آماده اینستاگرام، طراحی ست اداری، دانلود ست اداری، با ما تماس بگیرید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *