هنر دوران معاصر

طراحی حرفه ای ست اداری

طراحی حرفه ای ست اداری

طراحی حرفه ای ست اداری

طراحی حرفه ای ست اداری یکی از مهمترین و تخصصی ترین موارد طراحی گرافیک است. زیرا یک شرکت و یا سازمان با آرم و کارت ویزیت و یا پاکت های نامه های خود معرفی می شود. رقابت در دنیای تجاری امروز جایگاه ویژه ای داشته و هر سازمان و شرکت سعی دارد در تبلیغات و معرفی از رقبا پیشی بگیرد تا  موفقیت بهتری کسب کند. برای برقراری ارتباط هر چه بهتر با سایر افراد و شرکت ها باید از تبلیغات تاثیر گذار و چشم نواز بهره مند باشید. طراحی حرفه ای ست اداری هماهنگ با برند و رنگ سازمانی شما می تواند یکی از بهترین و جذاب ترین شیوه های تبلیغاتی برای شما یا شرکت تان باشد.

چرا طراحی حرفه ای ست اداری مهم است؟

از دعوت نامه گرفته تا کارت ویزیت و سربرگ های اداری در برقراری ارتباط و تعامل با دیگران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.

اولین محتوایی که مشاغل، سازمانها و یا شرکت ها در تعامل با هم از آن استفاده می کنند ست اداری است. طراحی حرفه ای در ست اداری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به چند دلیل:

 • ست اداری می تواند بیلبورد سیار تبلیغاتی شما باشد و در اصل حکم معرف شما را دارد.
 • طراحی حرفه ای سربرگ تجاری یک شرکت که شامل لوگو و نام و تمامی مشخصات آن است اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • سربرگ معرف سازمان و یا شرکت شماست و معرفی جایگاه تجاری شما را بر عهده دارد.

 

طراحی حرفه ای ست اداری

عناصر طراحی ست شامل

سربرگ:

سربرگ که از اهمیت بالایی در ست اداری برخوردار است در ابعاد A4 و A5 به چاپ می رسد و در ادارات و سازمانها، مراکز تجاری و شرکتها برای مکاتبات رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اندازه محتوا، برگه مورد نظر را انتخاب و از آن استفاده می کنیم. برای محتوا های کم از برگه A5 و برای محتوا های طولانی از برگه  A4 استفاده می کنیم.

پاکت نامه:

پاکت نامه هم از ملزومات ست اداری است و باید برند و مشخصه روی پاکت از طراحی ست اداری آن سازمان و یا شرکت پیروی  نماید و باعث تبلیغات غیر مستقیم و تاثیر گذار در کسب و کار مشتریان و مخاطبین خارج از مجموعه باشد.

کاربرد پاکت نامه در خارج اداره است و می تواند سبب انتقال هویت و معرفی سازمان به افراد خارج از سازمان یا شرکت شود.

برگه یادداشت:

برگه یادداشت روی میزهای اداری در دسترس کارمندان قرار گرفته و برای مکاتبات غیر رسمی از آن استفاده می شود و تهیه آن هزینه بسیار کمی خواسته و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کارت ویزیت:

ضرورت کارت ویزیت از مواردی که تا اینجا به آنها اشاره نمودیم بسیار بیشتر می باشد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ست اداری کمتر کسی را می توان یافت که در سازمان و یا شرکت و تجارت خود از کارت ویزیت استفاده نکند و وجود آن را یک ضرورت نداند زیرا بر کسی پوشیده نیست که با استفاده از کارت ویزیت علاوه بر ایجاد را ارتباطی کسب و کار هم معرفی می شود.

لوگو:

لوگو یک نشان گرافیکی است که می توان در آن نام شرکت را متذکر شد. لوگو به عبارتی هویت یک شرکت است و اگر توسط طراح حرفه ای ست اداری  که در کار خود خلاقیت دارد انجام گیرد موجب جذابیت و ماندگاری آن در ذهن مخاطبین شده و هیچگاه فراموش نمی شود.

فولدر:

با ورود صنعت دیجیتال اسناد به صورت دیجیتالی هم ذخیره می شوند ولی سازمانها و شرکت ها برای نگهداری اسناد مهم و اصلی باید از پوشه ها یا همان فولدرها استفاده نمایند. با توجه به اهمیت تمامی عناصر تشکیل دهنده ست اداری باید طراحی آن به گرافیست حرفه ای ست اداری خلاق و با تجربه سپرده شود.

ست هایی که به اشاره نمودیم اصلی ترین تجهیزات اداری هستند ولی بعضی از مراکز و سازمانها و شرکت های تجاری برای تبلیغات بیشتر و موفقیت در کارشان از موارد دیگری که به آن اشاره خواهیم نمود استفاده می کنند مانند:

 • کارت پرسنلی
 • تقویم
 • فاکتور فروش
 • پوشه
 • ساک دستی
 • فولدر سی دی
 • سررسید
 • ساعت
 • خودکار
 • لیوان
 • کاتالوگ
 • بروشور
 • و…

اصول طراحی حرفه ای ست اداری

اصول طراحی ست اداری چیست؟

با اجزای ست اداری در مطالب فوق آشنا شدید در اینجا نوبت به آشنا شدن با اصول طراحی حرفه ای  ست اداری است که رعایت آنها باعث افزایش کیفیت آن خواهد شد.

طراحی و چاپ استاندارد ست اداری توسط مجموعه ای حرفه ای با بهره گیری از طراحی فلکسو و یا لمینت می تواند جذابیت کار را دو چندان کند و در ذهن مخاطبان ماندگار تر باشد زیرا در بازاریابی و تجارت امروز به دلیل تنوع در طرح ها و رنگها کار طراحان دشوارتر از قبل شده است و می بایست در طراحی یک ست اداری با اصول و قواعد، جوانب روانشناسی و بازاریابی را لحاظ نمود.

در طراحی یک ست اداری باید رنگ انتخابی متناسب با نوع کار سازمان و یا شرکت در نظر گرفته شود و انتخاب یک طرح گرافیکی مناسب دومین اصل است. موارد دیگر مانند طراحی لوگو، انتخاب جنس کاغذ برای چاپ و نوع سیستم چاپ را نیز باید در نظر بگیریم. باید حواسمان باشد که یک طراحی حرفه ای ست اداری می تواند تاثیر گذاری زیادی روی شناساندن شرکت و یا سازمان به مشتری و یا متقاضیان داشته باشد.

جنس کاغذ:

شاید در نگاه غیر حرفه ای موضوع کیفیت جنس کاغذ اهمیت چندانی نداشته باشد ولی این نگرش نادرست است. جنس کاغذ در طراحی حرفه ای ست اداری از مهمترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت آن است.کاغذها از نظر جنس دارای انواع متفاوتی می باشند .مانند:

کاغذ تحریر:

( نام بین المللی آن  Writing and printing paper  می باشد. این کاغذ در صنعت چاپ و تحریر مورد استفاده دارد و بیشتر برای چاپ انواع مجله و سر رسید به مصرف می رسد.)

گلاسه: (کاغذ گلاسه یا coated paper کاغذی است که هر دو روی آن صاف و هموار و دارای مقاومتی بالاست. در صنعت چاپ به دلیل جذب یکنواخت جوهر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.)

کاغذ خود کپی یا کاربن لس (Carbonless) :

کاغذ خودکپی در رنگهای سفید و رنگی تهیه شده و به صورتهای ورقه ای و یا رولی در بازار عرضه می شود. نسخه های کاربن لس جهت افزایش کاربری در تفکیک اسناد تولید می شوند و در ادارات به علت وسعت گردش امور اداری در رنگهای متفاوت استفاده می شوند.

کاغذهای  پلاستیکی:

این نوع از کاغذها از ترکیبات پلاستیکی بوده و چاپ افست به خوبی روی آن انجام می شود و به علت مقاومت این نوع از کاغذها بیشتر برای لیبل ها از آن استفاده می شود.

یک فرد طراح در طراحی حرفه ای ست اداری برای بالا بردن کیفیت سفارش خود جنس کاغذ را به خوبی شناخته و اطلاعات لازم جهت استفاده کاغذ مورد نظر با توجه به نوع ست اداری آن را لحاظ می کند.

جنس کاغذ

کارت ویزیت از چه جنسی ساخته می شود؟

اکثر کارت ویزیت ها از جنس مقوا تولید می شوند اما اگر تصمیم به طراحی کارت ویزیت خلاقانه و منحصر به فرد دارید می توانید کارت ویزیت خود را با جنس های دیگری سفارش دهید.

کارت ویزیت های آهنربایی، فلزی ، چوبی، پلاستیکی، پارچه ای و چرمی از انواع کارت ویزیت های خاص می باشند. این مدل از کارت ویزیت ها به نسبت مدل مقوایی از قیمت بالاتری برخوردارند اما به نسبت نیز جذاب تر و دارای عمر بیشتری نیز هستند.

انتخاب کارت ویزیت در ست های اداری از جنس خاص باعث می شود تا کسب و کار شما نیز خاص و برتر جلوه نمایید و در جذب مخاطب و معرفی اولیه بسیار موفق تر خواهید بود.

سایز و نوع فونت

یکی دیگر از اصولی که باید در طراحی حرفه ای ست اداری به آن اهمیت داد اندازه و نوع فونت است. در ست های اداری باید فونت مناسب برای درج شماره تماس و آدرس انتخاب شود و کاملا خوانا باشد. در سربرگ و پاکت از فونت های بالای 9 به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا کار شما دیگر ظرافتی نخواهد داشت.

سایز و نوع فونت

استفاده از نام شرکت

در برندینگ یک سازمان و یا شرکت نام از اهمیت بالایی برخوردار است. در سربرگ ها باید نام شرکت آورده شده و اندازه آن نه آنقدر بزرگ باشد که بخش زیادی از سربرگ را هدر دهد و نه آنقدر کوچک که به سختی دیده شود.

رنگ نوشته ها

رنگها دنیای خلاقیت را گسترش می دهند. انتخاب رنگ درست می تواند جذابیت و دیده شدن یک مطلب و یا یک بنر تبلیغاتی را دو چندان کند. در اصول طراحی حرفه ای ست اداری هنگام نوشتن اطلاعات از رنگهای روشن به هیچ عنوان نباید استفاده کرد زیرا خوانایی نوشته ها را دشوار می کند. استفاده از رنگ مشکی برای نوشته ها بهترین گزینه است و از مهمترین اصول ست اداری می باشد.

رنگ سازمانی در طراحی حرفه ای ست های اداری

همانطور که اشاره نمودیم ست اداری معرف اعتبار و هویت یک سازمان یا شرکت است. هر کدام از اجزاء را در ست اداری می توان به شکل یک ابزار تبلیغاتی در نظر گرفت از این رو استفاده از طراحی زیبا و نگارشی اصولی در آن می تواند اهمیت بسیاری داشته باشد. رنگ مناسب در طراحی یکی از فاکتورهای مهم است و طراح متخصص و خلاق اطلاعات خوبی از ترکیب رنگها و انتخاب رنگ مناسب دارد.

رنگ به کار رفته در طراحی ست اداری متناسب با خدمات و محصولات مجموعه انتخاب شده و رعایت هارمونی در ترکیب رنگ ها و طرح های به کار رفته در آن ضروری است.

در طراحی ست های اداری هوشمندانه تر است از رنگ های محدود تری استفاده نمود زیرا به کار بردن رنگ های متعدد کارکرد اصلی اجزاء ست اداری طراحی شده را تحت تاثیر قرار می دهد. در شروع به کار یک شرکت و یا سازمان در انتخاب رنگ ست های اداری خود نهایت دقت را نمایید تا نتایج بهتری  را بدست آورید.

 

چاپ با کیفیت، کامل کننده طراحی حرفه ای ست اداری چاپ با کیفیتی بالا می تواند زیبایی و تاثیر گذاری طراحی ست اداری را چند برابر کند زیرا آخرین عامل در آماده سازی ستی زیبا و استاندارد چاپ آن می باشد. تاثیر گذاری اوراق ست اداری در تعاملات و مکاتبات و معرفی شما به عنوان یک مجموعه حرفه ای دور از ذهن نیست. اگر تمام نکات و اصول در طراحی ست اداری رعایت شود اما در مرحله آخر چاپی با کیفیتی را نداشته باشیم تمام زحمات به کار رفته در طراحی به هدر رفته است. انتخاب کاغذ استاندارد و با کیفیت بر اساس جنس و گرماژ آن بسیار حائز اهمیت است بهره گیری از خدمات طراحان حرفه ای و چاپخانه ای با بهترین تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته در چاپ، کمک می کند ست اداری در خور و شایسته حرفه تان را دریافت نمایید تا بتوانید با مشتریان خود در ارتباط و تعامل و اثرگذاری خوبی باشید. مجموعه ما با حضور گرافیست های حرفه ای با در نظر گرفتن حرفه و شغل شما با ارائه بهترین مدل ها و طراحی های خاص و منحصر به فرد، در پیشرفت هر روزه کسب و کارتان همراهتان خواهیم بود..

چاپ با کیفیت، کامل کننده طراحی حرفه ای ست اداری

چاپ با کیفیتی بالا می تواند زیبایی و تاثیر گذاری طراحی ست اداری را چند برابر کند زیرا آخرین عامل در آماده سازی ستی زیبا و استاندارد چاپ آن می باشد. تاثیر گذاری اوراق ست اداری در تعاملات و مکاتبات و معرفی شما به عنوان یک مجموعه حرفه ای دور از ذهن نیست. اگر تمام نکات و اصول در طراحی ست اداری رعایت شود اما در مرحله آخر چاپی با کیفیتی را نداشته باشیم تمام زحمات به کار رفته در طراحی به هدر رفته است. انتخاب کاغذ استاندارد و با کیفیت بر اساس جنس و گرماژ آن بسیار حائز اهمیت است بهره گیری از خدمات طراحان حرفه ای و چاپخانه ای با بهترین تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته در چاپ، کمک می کند ست اداری در خور و شایسته حرفه تان را دریافت نمایید تا بتوانید با مشتریان خود در ارتباط و تعامل و اثرگذاری خوبی باشید.

مجموعه ما با حضور گرافیست های حرفه ای با در نظر گرفتن حرفه و شغل شما با ارائه بهترین مدل ها و طراحی های خاص و منحصر به فرد، در پیشرفت هر روزه کسب و کارتان همراهتان خواهیم بود.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *