هنر دوران معاصر

طراحی کارت ویزیت و سربرگ

طراحی کارت ویزیت و سربرگ

سفارش طراحی کارت ویزیت و سربرگ

طراحی کارت ویزیت و سربرگ و یا پاکت های نامه برای یک شرکت ابزاری است که به وسیله آن معرفی می شود.  رقابت در دنیای تجاری امروز در بازاریابی و موفقیت در کسب و کار جایگاه ویژه ای داشته و هر سازمان و شرکت سعی دارد در تبلیغات و معرفی از رقبا پیشی بگیرد تا به سود بیشتر و موفقیت های بهتری دست پیدا نماید.

برای برقراری ارتباط هر چه بهتر با سایر افراد و شرکت ها باید از تبلیغات تاثیر گذار و چشم نواز بهره مند شوید. این مجموعه با بهترین راهکارها برای سفارش طراحی در خدمت شما متقاضیان و مشتریان عزیز بوده تا تجربه ای جدیدی کسب نموده و با خیال آسوده برای سازمان و یا شرکت خود هویت و شخصیتی متفاوت تعریف کنید.

قیمت در طراحی کارت ویزیت و سربرگ چگونه تعیین می شود؟

در طراحی کارت ویزیت و سربرگ عوامل متعددی می تواند بر قیمت نهایی تاثیر گذار باشد. سفارش ست اداری در یک مجموعه موفق و طراحان متخصص می تواند قیمت را کاهش و یا افزایش  دهد.

تجربه و خلاقیت طراح در کارت ویزیت و سربرگ

از عوامل مهمی که می تواند بر قیمت طراحی کارت ویزیت و سربرگ موثر باشد تجربه طراح است زیرا هر چه تجربه و میزان مهارت فرد در طراحی بیشتر باشد و خلاقیت و نوآوری داشته و در ایجاد طرح ها، موفق تر عمل کند قیمت ساخت و طراحی نیز افزایش پیدا می کند.

تعداد اتود اولیه قبل از طراحی کارت ویزیت

اتود های اولیه در طراحی یعنی طرح های پیشنهادی طرح، پیش از ساخت کارت ویزیت و سربرگ است. پیشنهاد  و انتخاب طرح از طرف مشتری در ابتدای کار و طرحی جذاب و تاثیرگذار کارت ویزیت و سربرگ با نرم افزار و استفاده از فتوشاپ یا ادوبی ایلوستریتور از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت است.

تعداد ویرایش در طراحی کارت ویزیت و سربرگ

پس از نهایی شدن طرح و بدست آمدن طرح کلی  متقاضی می تواند درخواست ویرایش مجدد را از طراح داشته باشد. تعداد درخواست های مشتری مبنی بر ویرایش مجدد کار می تواند از دیگر عوامل موثر بر قیمت طراحی باشد.

طراحی ست اداری و تعداد آیتم های سفارشی

معمولا قبول سفارش در ست های اداری که شامل لوگو، طراحی کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و … سفارش کار به صورت پکیج انجام می گیرد و قیمت این پکیج ها با توجه به نوع درخواست شما در چگونگی طراحی برآورد هزینه میشود و هر چه آیتم های سفارشی شما مانند:

  • فاکتور فروش
  • پوشه
  • فولدر سی دی
  • کاتالوگ
  • بروشور
  • و …

بیشتر باشد قیمت تمام شده در تحویل کار نیز بیشتر خواهد بود.

زمان تحویل طراحی کارت ویزیت و سربرگ

از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفارش ست اداری، فوریت تحویل کار می تواند باشد. بطور مثال اگر جهت طراحی و ساخت کارت ویزیت و سربرگ عجله داشته باشید و بخواهید طراحی در کوتاهترین زمان ممکن انجام گیرد هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد. هرچند طراحان با سابقه و با تجربه بالا برای طراحی به زمان زیادی نیاز ندارند.

طراحی کارت ویزیت و سربرگ

چگونگی طراحی 

سربرگ:

سربرگ که از اهمیت بالایی در ست اداری برخوردار می باشد و در طراحی آن باید هماهنگی و یکپارچگی و انتخاب رنگ های مناسب رعایت شود در ابعاد A4 و A5 به چاپ می رسد و در ادارات و سازمانها، مراکز تجاری و شرکتها برای مکاتبات رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اندازه محتوا، برگه مورد نظر را انتخاب و از آن استفاده می کنیم. برای محتوا های کم از برگه A5 و برای محتوا های طولانی از برگه  A4 استفاده می کنیم. با انتخاب طراحان این مجموعه می توانید بهترین و زیباترین طرح های ست اداری را تحویل بگیرید.

کارت ویزیت:

ضرورت کارت ویزیت از مواردی که تا اینجا به آنها اشاره نمودیم بسیار بیشتر می باشد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ست اداری کمتر کسی را می توان یافت که در سازمان و یا شرکت و تجارت خود از کارت ویزیت استفاده نکند و وجود آن را یک ضرورت نداند زیرا بر کسی پوشیده نیست که با استفاده از کارت ویزیت علاوه بر ایجاد راه ارتباطی کسب و کار هم معرفی می شود. لازم به ذکر است اگر کارت ویزیت به صورت شخصی است بهتر است تصویر شما و شماره موبایل در کارت ویزیت باشد. اگر طراحی کارت ویزیت جهت معرفی شرکت و یا سازمان است نیازی به درج تصویر و یا شماره موبایل شخصی نمی باشد.

اصول طراحی کارت ویزیت و سربرگ چیست؟

اصول و قواعد طراحی کارت ویزیت و سربرگ که رعایت آنها باعث افزایش کیفیت آن خواهد شد.

طراحی و چاپ استاندارد طراحی توسط مجموعه ای حرفه ای می تواند جذابیت کار را دو چندان کند و در ذهن مخاطبان ماندگار تر باشد زیرا در بازاریابی و تجارت امروز به دلیل تنوع در طرح ها و رنگها کار طراحان دشوارتر از قبل شده است و می بایست در طراحی با اصول و قواعد، جوانب روانشناسی و بازاریابی را لحاظ نمود.

اصول کاربردی در طراحی و چاپ ویزیت:

  • در کارت ویزیت طرح باید چشم نواز، ساده و زمینه روشن باشد. اطلاعات کارت های ویزیت باید مختصر بوده و فضایی منفی را بوجود نیاورد
  • وضوح عنوان شغلی در کارت باید به گونه ای باشد تا با یک نگاه مخاطبان در یک نگاه متوجه عنوان کارت شما بشود.
  • کارت ویزیت همانند یک برد تبلیغاتی می تواند در ذهن مخاطبان بماند در هنگام طراحی باید لوگو شما و نام تجاری شما برجسته و به راحتی قابل مشاهده باشد.
  • فضایی که برای یک کارت ویزیت در نظر گرفته می شود بسیار محدود است. به دنبال این مهم فقط باید اطلاعات لازم و ضروری روی کارت ویزیت طراحی شود.

در طراحی کارت ویزیت و سربرگ باید رنگ انتخابی متناسب با نوع کار سازمان و یا شرکت در نظر گرفته شود و انتخاب یک طرح گرافیکی مناسب دومین اصل است. موارد دیگر مانند طراحی لوگو، انتخاب جنس کاغذ برای چاپ و نوع سیستم چاپ را نیز باید در نظر بگیریم. باید حواسمان باشد که یک طراحی حرفه ای کارت ویزیت و سربرگ می تواند تاثیر گذاری زیادی روی شناساندن شرکت و یا سازمان به مشتری و یا متقاضیان داشته باشد.

طراحی کارت ویزیت و سربرگ

جنس کاغذ:

شاید در نگاه غیر حرفه ای موضوع کیفیت جنس کاغذ اهمیت چندانی نداشته باشد ولی این نگرش نادرست است. جنس کاغذ در طراحی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت آن است.کاغذها از نظر جنس دارای انواع متفاوتی می باشند .مانند:

کاغذ تحریر:

نام بین المللی آن  Writing and printing paper  می باشد. این کاغذ در صنعت چاپ و تحریر مورد استفاده دارد و بیشتر برای چاپ انواع مجله و سر رسید به مصرف می رسد.

گلاسه:

(کاغذ گلاسه یا coated paper کاغذی است که هر دو روی آن صاف و هموار و دارای مقاومتی بالاست. در صنعت چاپ به دلیل جذب یکنواخت جوهر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.)

کاغذ خود کپی یا کاربن لس (Carbonless) :

کاغذ خودکپی در رنگهای سفید و رنگی تهیه شده و به صورتهای ورقه ای و یا رولی در بازار عرضه می شود. نسخه های کاربن لس جهت افزایش کاربری در تفکیک اسناد تولید می شوند و در ادارات به علت وسعت گردش امور اداری در رنگهای متفاوت استفاده می شوند.

کاغذهای  پلاستیکی:

این نوع از کاغذها از ترکیبات پلاستیکی بوده و چاپ افست به خوبی روی آن انجام می شود و به علت مقاومت این نوع از کاغذها بیشتر برای لیبل ها از آن استفاده می شود.

یک فرد طراح در طراحی برای بالا بردن کیفیت سفارش خود جنس کاغذ را به خوبی شناخته و اطلاعات لازم جهت استفاده کاغذ مورد نظر با توجه به نوع طراحی آن را لحاظ می کند.

طراحی کارت ویزیت و سربرگ

کارت ویزیت از چه جنسی ساخته می شود؟

اکثر کارت ویزیت ها از جنس مقوا تولید می شوند اما اگر تصمیم به طراحی کارت ویزیت خلاقانه و منحصر به فرد دارید می توانید کارت ویزیت خود را با جنس های دیگری سفارش دهید.

کارت ویزیت های آهنربایی، فلزی ، چوبی، پلاستیکی، پارچه ای و چرمی از انواع کارت ویزیت های خاص می باشند. این مدل از کارت ویزیت ها به نسبت مدل مقوایی از قیمت بالاتری برخوردارند اما به نسبت نیز جذاب تر و دارای عمر بیشتری نیز هستند.

انتخاب و طراحی کارت ویزیت و سربرگ از جنس خاص باعث می شود تا کسب و کار شما نیز خاص و برتر جلوه نمایید و در جذب مخاطب و معرفی اولیه بسیار موفق تر خواهید بود.

طراحی کارت ویزیت و سربرگ

استفاده از نام شرکت

در برندینگ یک سازمان و یا شرکت نام از اهمیت بالایی برخوردار است. در سربرگ ها باید نام شرکت آورده شده و اندازه آن نه آنقدر بزرگ باشد که بخش زیادی از سربرگ را هدر دهد و نه آنقدر کوچک که به سختی دیده شود.

رنگ نوشته ها

رنگها دنیای خلاقیت را گسترش می دهند. انتخاب رنگ درست می تواند جذابیت و دیده شدن یک مطلب و یا یک بنر تبلیغاتی را دو چندان کند. در اصول طراحی کارت ویزیت و سربرگ هنگام نوشتن اطلاعات از رنگهای روشن به هیچ عنوان نباید استفاده کرد زیرا خوانایی نوشته ها را دشوار می کند. استفاده از رنگ مشکی برای نوشته ها بهترین گزینه است و از مهمترین اصول طراحی می باشد.

 

سفارش ست اداری

کلام آخر

اگر تصمیم به سفارش طراحی کارت ویزیت و سربرگ برای کسب و کار خود دارید بهتر است با متخصصان این مجموعه مشورت نمایید تا انتخابی درست، جذاب و متناسب با کارتان داشته باشید.

طراحی کارت ویزیت و سربرگ اداری از ملزومات هر سازمان و یا شرکت بوده و می تواند بهترین ویترین و معرف شخصیت و هویت اداری آن  باشد این مجموعه با بهترین راهکارهایی برای طراحی حرفه ای ست اداری در خدمت شما متقاضیان و مشتریان عزیز بوده تا تجربه ای جدید را هدیه گرفته و با خیال آسوده برای سازمان و یا شرکت خود هویت و شخصیتی متفاوت تعریف کنید.

برای دریافت بهترین قیمت طراحی کارت ویزیت با ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *