آموزش طراحی گرافیک

ساخت جدول در ایندیزاین 2018 – درس8

ساخت جدول در ایندیزاین

ساخت جدول در ایندیزاین 2018 – درس8

ساخت جدول در ایندیزاین یکی دیگر از موضوعات آموزش ایندیزاین است که در صفحه آرایی کتاب و مجله کاربردهای زیاد دارد. در این نوشته ابتدا به بررسی ساختار جدول پرداخته شده و سپس نحوه کاربرد جداول پرداخته شده است. سر فصل های این مطلب به شرح زیر است:

  1. ساختار جدول.
  2. معیار تبدیل متن به جدول.
  3. چگونگی استفاده از سبک در جدول.

بررسی ساختار جدول در روند ساخت جدول در ایندیزاین

برای ساخت جدول در ایندیزاین باید اشاره نمود که جداول شامل: ردیف ها، ستون ها و سلول ها هستند. یک سلول مانند یک کادر متن است که در آن می توانیم متن، گرافیک درون خطی یا جداول دیگر را اضافه کنیم. در InDesign می توانیم ابتدا جدول را رسم کرده و یا با تبدیل از متن موجود ایجاد کنیم. علاوه بر این می توانیم یک جدول را در یک جدول جاسازی کنیم. جهت ساخت یک جدول جدید ابتدا به کمک ابزار Type یک کادر متنی در جای خالی از صفحه ایجاد می کنیم.

  • نکته : برای ایجاد جداول فارسی ( از راست به چپ ) ابزار Me Type را برای رسم کادر متنی انتخاب می نماییم.
  • نکته : برای ساخت یک جدول در یک جدول، درون سلول مورد نظر با ابزار Type کلیک می کنیم. سپس به منوی Table رفته و روی گزینه ی Insert Table کلیک می کنیم در مقابل هر گزینه، تعداد سطر و ستون جدول و سر سطرها و پاسطرها را وارد می نماییم.

ساخت جدول در ایندیزاین

ساخت جدول در ایندیزاین

معيار تبدیل متن به جدول

برای ساخت جدول در ایندیزاین و جهت تبدیل متن از قبل تایپ شده به جدول ابتدا متن را انتخاب کرده و سپس Convert Text to Table را انتخاب می کنیم تا پنجره زیر بار شود. در قسمت های Column Separator و Raw Separator کاراکتری را که در متن موجود است و می خواهیم طبق آن سطرها و ستون های جدول تعیین شوند را انتخاب می کنیم. مثلا اگر Paragraph را انتخاب می کنیم. بر اساس تنظیمات پاراگراف هر پاراگراف در یک سلول قرار می گیرد.

ساخت جدول در ایندیزاین

چگونگی استفاده از سبک در جدول

در ساخت جدول در ایندیزاین و برای اعمال سبک به جداول از پالت Table Style استفاده می کنیم. در این رابطه می توان می توان با ساختن یک استایل جدید با کلیک روی گزینه Create New Style آن را به جدول اعمال کرد.

ساخت جدول در ایندیزاین

  • با گزینه Direction جهت جدول ( چپ به راست و یا راست به چپ) برای تایپ نوشته، اطلاعات درون سلول ها را تعیین کنید.
  • در قسمت Table style می توان سبک جدول خود را انتخاب نموده و به منظور تایپ در هر سلولی که خواستیم، کافیست روی آن سلول کلیک کرده و شروع به تایپ نماییم.
  • در پالت Table می توان تغییراتی از قبیل تعداد سطر و ستون ها، اندازه پهنا و ارتفاع سلول ها جهت تایپ متن و فاصله متن از لبه های سلول ها و سایر موارد را اعمال کرد.
  • با استفاده پالت Cell Style می توان سبک های مختلفی را به سلول ها اعمال کرد. من جمله خط دور، رنگ زمینه و سایر موارد مشابه.

برای مطالعه کار با رنگ در ایندیزاین  به درس 7 مراجعه کنید.

انجام طراحی کارت ویزیت خلاقانه

کارت ویزیت مشاغل ایرانی

طراحی کارت ویزیت و سربرگ

بهترین قیمت طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت خلاقانه : راهکارهای طراحی

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *