آموزش طراحی گرافیک

روش های ویرایش در ایندیزاین 2018 – درس2

روش های ویرایش در ایندیزاین

روش های ویرایش در ایندیزاین 2018 – درس2

روش های ویرایش در ایندیزاین از جمله مهمترین موضوعات آموزش نرم افزار ایندیزاین هستند. بر این اساس موضوعات زیر در نوشته مورد بررسی قرار خواهد گرفت:
• اضافه کردن، پاک کردن، جابجایی و کپی در ایندیزاین؛
• نحوه استفاده کردن از پنل page؛
• مديريت همزمان چند سند؛
• چگونگی انتخاب صفحات؛

روش های اضافه کردن، پاک کردن، جابجایی و کپی در ایندیزاین

در روش های ویرایش در ایندیزاین باید اشاره نمود که هنگام کار با اسناد چند صفحه ای، معمولا لازم می شود که صفحه و یا صفحانی به کار بیافزاییم. شرکت Adobe برای این چنین مواردی راهکارهای مفیدی ارائه داده است. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که از آن جمله می توان به دستور Insert Page منوی Layout ، آیکون ایجاد صفحه جدید در پنل Pages و سایر موارد مشابه اشاره نمود.

در صورتی که نیازمند افزودن بیش از یک صفحه هستید، استفاده از دستور Pages Insert بهترین راه است. حذف یک صفحه جهت حذف یک صفحه در پنجره Page روی صفحه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Delete Page را انتخاب کرده و یا روی گزینه Delete Page از پایین پنجره Page کلیک می کنیم.

برای جابه جایی یک صفحه نیز در پنجره Page ، صفحه را بوسیله موس به مکان دلخواه درگ می کنیم. برای کپی کردن صفحات نیز روی صفحه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Duplicate Pageرا انتخاب می نماییم.

نحوه استفاده کردن از پنل Page ویرایش سند های ایندیزاین

در روش های ویرایش در ایندیزاین جهت تنظیمات صفحات می توان از پنجره Page استفاده کنیم. برای فعال کردن آن از منوی Window استفاده می کنیم. پنل Pages، با ارائه ی پیش نمایش کوچکی (Thumbnails) از صفحات تعریف شده ی سند و گزینه های تنظیمی مورد نیاز، امکان اضافه کردن و یا حذف صفحات، تغيير ترتیب و جابجایی آنها جستجو کردن سریع میان صفحات و سایر موارد مشابه را به ما می دهد.

صفحه Master page در قسمت بالایی این پنل نمایش داده می شود. برای کنترل بهتر صفحات، از طریق امکانات تنظیمی این پنل، قادر به افزایش اندازه پیش نمایش صفحات نمایش و یا مخفی کردن آیکن مربوط به چرخش و جابجایی صفحات در این پنل خواهید بود. با دو بار کلیک روی هر یک از این آیکن های صفحات (خواه Master page باشد و خواه صفحه ی معمولی)، صفحه ی مذکور فعال و نمایش داده می شود. روی علامت فلش رو به پایین، در گوشه سمت راست بالای پنل کلیک کنید. سپس از منوی ظاهر شده گزینه Options Panel را انتخاب می کنیم.

روش های ویرایش در ایندیزاین

Size :

ابعاد آیکن صفحات را مشخص کنید.

Show Vertically :

صفحات را به صورت ستونی در زیر همدیگر ردیف می کند.

Thumbnails Show :

پیش نمایش کوچکی از صفحه نشان داده خواهد شد.

Transparency :

در صورت انتخاب این گزینه، اگر حداقل یکی از المان های صفحه شفافیت داشته باشد، آیکن ها در کنار صفحه نمایش داده می شود.

Spread Rotation :

انتخاب این قسمت باعث نمایش علامت ای می شود که آن را چرخانده اید.

Page Transition :

اگر برای نمایش صفحه ای از سند یکی از حالات گذر (Transition) را انتخاب کرده باشید، شکلی تا در کنار آن صفحه ظاهر خواهد شد.

Panel Layout :

از قسمت Panel Layout ترتیب بالا و پایین قرار گرفتن صفحات و Master page را مشخص نمایید.

مديريت همزمان چند سند

روش های ویرایش در ایندیزاین همچنین سامل مدیریت همزمان چند سند نسز می شود. به این منظور ابتدا صفحات را بوسیله کلید CTRL و یا Shift در پالت Pages انتخاب می کنیم و تغییرات دلخواه را به آن می دهیم.

روش های ویرایش در ایندیزاین

چگونگی انتخاب صفحات

یکی دیگر از روش های ویرایش در ایندیزاین انتخاب صفحات است. جهت انتخاب متوالی صفحات کلید Shift و کلیک، و جهت انتخاب ناپیوسته صفحات کلید CTRL را پایین نگه داشته و در پالت Pages روی صفحات دلخواه کلیک می کنیم.

مطالب بیشتر: تنظیمات صفحه در ایندیزاین 2018 – درس 1

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *